Instagram’a bağlı sosyal hesaplar nasıl kaldırılır?
7 Ağustos 2020 2 Dakika

Instagram’a bağlı sosyal hesaplar nasıl kaldırılır?Instagram’a bağlı sosyal hesaplar nasıl kaldırılır?


Instagram haricinde halihazırda kullanmakta olduğumuz birçok sosyal medya hesabı bulunmakta. Bu hesaplara ayrı ayrı fotoğraf yüklemek yoğun bir zamanımızda işkenceye dönüşebiliyor. Bu neden ile fotoğraflarımızı paylaştığımız diğer sosyal medya hesaplarımızı Instagram hesabımıza entegre ederek otomatik paylaşım yapılmasını sağlayabiliriz. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız ‘Sosyal medya hesaplarımı Instagram’a nasıl bağlarım?’ adlı makalemize göz atabilirsiniz.
Sosyal medya hesaplarınızı Instagram hesabınıza bağladınız fakat her paylaşımınızın diğer hesaplarınızda paylaşılmasını artık istemiyorsunuz ya da artık o hesapları kullanmıyorsunuz. Bağlanan hesapları nasıl kaldırırız? 


Zamandan tasarruf etmek amacıyla bağladığınız hesaplarınızı aşağıdaki yolu izleyerek kaldırabilirsiniz;
Profil > Ayarlar > Hesap > Bağlı hesaplar


Öncelikle profilimizden ayarlarımıza ulaşıyoruz. Yukarıdaki yolu izlediğimizde Bağlı Hesaplar sekmesi karşımıza çıkacak. Burada mevcut hesaplarımız bulunuyor. Kaldırmak istediğimiz hesabın üzerine bir kez dokunuyoruz. Karşımıza çıkan ‘hesaptan kaldır’ butonuna tıkladıktan sonra hesabımız kaldırılmış olacak. Daha sonra dilerseniz tekrar hesaplarınızı bağlayabilirsiniz.

Heronbox Ekibi