Blog
Sosyal medya hakkında tüm merak ettiklerinizi sizlerle buluşturduk.
illustrations

Instagram Giriş Hareketleri Nedir?

Instagram şifremiz dahil hiçbir özel şifremizi kimseyle paylaşmamamız gerekiyor. Fakat bazen yakın arkadaşlarımız, akrabalarımız, kız/erkek arkadaşlarımızla bu şifreleri bilinçli/bilinçsiz paylaşabiliyoruz. Her ne kadar kimsenin sizin hesabınızda işi olmasa da hesabımıza ne zaman, nerede, hangi cihaz ile giriş yapıldığını takip etmemiz gerekir. Hatta bazen hesabımız 3. Şahıslar tarafından kontrol edilebiliyor; tanımadığınız hesapları takip etmiş, aslında beğenmediğiniz gönderileri Beğendiklerim listenizde görmüş olabilirsiniz. Buna bir tedbir olarak öncelikle şifrenizi daha güçlü (semboller ve büyük/küçük harfler kullanabilirsiniz) oluşturmanız ve bu giriş kontrollerini takip etmeniz gerekiyor. Instagram’ın sunduğu bu veriler sayesinde hesabınıza yapılan her giriş isteğinin nerede, ne zaman, hangi cihazla yapılmış olduğunu görebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız? Aşağıdaki yolu izleyerek siz de hesap giriş hareketlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Devamını Oku
11 Eylül 2020 3 Dakika

Instagram Yorum Kontrolü Nedir? Yorumları Nasıl Gizlerim?

Instagram’da gönderilerimizin altına gelen yorumlar bazen çok rahatsız edici olabiliyor. Ya da akrabalarımızın istilasına uğrayabiliyoruz. Bazen bu yorumları silemeyeceğimiz insanlar yazıyor ya da bir kez paylaşıldıktan sonra silmenin bir anlamı kalmıyor. Bu yorumları önceden gizlemenin bir yolu yok mu? Tabi ki var. Instagram her konuda olduğu gibi bu konuda da kolaylık sağlıyor. Peki bunu nasıl yapıyoruz? Ayrıntılarıyla inceleyelim.

Devamını Oku
11 Eylül 2020 3 Dakika

Instagram Günlük Hatırlatma Nedir?

Instagram neredeyse her kullanıcının gün içerisinde ziyaret ettiği bir platform. Kimimiz gün içinde yalnızca dakikalarımızı geçirirken kimimiz saatlerce Instagram’da dolaşabiliyor. We Are Social ve Hootsuite'in Ocak ayında yayımlanan 'Digital 2020' raporuna göre, dünya çapında 4,5 milyar kişi internet kullanıyor. Bu rapora göre internette geçirilen süre günde dünya ortalamasında 6 saat 43 dakika iken Türkiye’de 7 saat 29 dakika. Yine bu rapora göre en çok ziyaret edilen internet siteleri arasında Instagram 6. sırada yer alıyor. Bazen -yoğun bir günümüzde değilsek- saatler geçiyor farkına varmıyoruz. Peki bunu kontrol etmenin bir yolu yok mu? Instagram bunun için de bizlere yardımcı oluyor ve bize kaç saat geçirdiğimizi hatırlatıyor.

Devamını Oku
10 Eylül 2020 2 Dakika

Instagram Bildirimlerimi Nasıl Kontrol Ederim?

Diğer platformlar gibi Instagram’dan da gün içinde sıklıkla bildirim alıyoruz. Fakat bazen bu bildirimler bizim için gereksiz olabiliyor. Telefon ayarlarımızdan Instagram bildirimlerimizi kapatabiliyoruz fakat bu kez de Instagram’a ait hiçbir bildirim gelmiyor. Instagram bildirimlerinin yalnızca bir kısmını kapatmanın bir yolu yok mu? Tabi ki var! Instagram her kullanıcı için kolaylık sağlıyor. Birçok bildirimleri ayrı ayrı kapatabiliyor ya da isteğe bağlı olarak tümünü kapatabiliyoruz. Ya da kimlerden bildirim gelmesini istediğimizi de seçebiliyoruz (Herkesten, Takip Ettiğim Kişilerden olarak). Peki ama nasıl?

Devamını Oku
10 Eylül 2020 4 Dakika

Instagram’da Gönderiler Nasıl Arşivlenir? Nasıl Geri Alınır?

Instagram’da gönderi paylaştıktan sonra bazen kararsız kalıyor, silmek istiyor ya da bir süre profilimizde gözükmemesini istiyoruz. Önceden bunun için tek çözüm gönderiyi silmek idi. Fakat devamlı yenilenen ve özelliklerini geliştiren Instagram buna da bir çözüm getirdi. Artık gönderilerimizi silmeden gizleyebiliyor, profilimizde görünmemesini sağlayabiliyoruz. Peki bunu nasıl yapıyoruz? Öncelikle profilimizden arşivlemek istediğimiz gönderiye giriyoruz ve sağ üstte bulunan üç noktalı ikona dokunuyoruz. Karşımıza çıkan seçeneklerden arşivle seçeneğine dokunuyoruz ve gönderimiz arşivleniyor. Arşivlenen gönderilere Arşiv sekmesinden ulaşabiliriz.

Devamını Oku
9 Eylül 2020 2 Dakika

Instagram Karanlık Mod Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram tüm dünyada insanların sıklıkla kullandığı bir uygulama. Her gün milyonlarca insan Instagram’a giriş yapıyor, fotoğraf, video ve hikaye paylaşıyor. Hal böyle olunca yeni güncellemeler kaçınılmaz oluyor. Instagram’ın son güncellemeleriyle birlikte gelen karanlık mod bir çok kullanıcının dikkatini çekti.

Devamını Oku
8 Eylül 2020 2 Dakika

Sosyal medya hesaplarımı Instagram’a nasıl bağlarım?

Instagram haricinde halihazırda kullandığımız birçok sosyal medya hesabımız bulunuyor. Çoğunu gün içerisinde aktif olarak kullanıyor, vakit geçiriyoruz. Bazen bir gönderiyi paylaşmak için tüm yoğunluğumuzun arasında vakit ayırmamız gerekiyor. Özellikle işletme hesapları için bu çok yorucu olabiliyor. Peki bu kadar vakit ayırmamıza gerek var mı?

Devamını Oku
7 Eylül 2020 2 Dakika

Instagram’a bağlı sosyal hesaplar nasıl kaldırılır?

Instagram haricinde halihazırda kullanmakta olduğumuz birçok sosyal medya hesabı bulunmakta. Bu hesaplara ayrı ayrı fotoğraf yüklemek yoğun bir zamanımızda işkenceye dönüşebiliyor. Bu neden ile fotoğraflarımızı paylaştığımız diğer sosyal medya hesaplarımızı Instagram hesabımıza entegre ederek otomatik paylaşım yapılmasını sağlayabiliriz. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız ‘Sosyal medya hesaplarımı Instagram’a nasıl bağlarım?’ adlı makalemize göz atabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı Instagram hesabınıza bağladınız fakat her paylaşımınızın diğer hesaplarınızda paylaşılmasını artık istemiyorsunuz ya da artık o hesapları kullanmıyorsunuz. Bağlanan hesapları nasıl kaldırırız?

Devamını Oku
7 Ağustos 2020 2 Dakika

Instagram 100 beğeni satın al

Instagram'da paylaştığınız gönderilerin beğenisinin artışının bir faydası da, her profilin belirli miktarda ki oranlı giden beğeni sayısını bir anda arttırarak sizi instagram anasayfasına çıkarmaktadır. Bu sayede hesabınız takip edenler haricinde diğer instagram kullanıcılarıda fotoğraf ve videolarınızı görebilir.

Devamını Oku
6 Eylül 2020 39 Saniye

Instagram tek fotoğraf için beğeni satın almak mümkün mü?

Instagram'da tek fotoğrafınıza beğeni satın almak tabi ki mümkün. Aşağıda vereceğim adresten paketinizi seçip "HEMEN SATIN AL" butonuna tıkladığınızda karşınıza sepetim sayfası gelecektir instagram fotoğraf bağlantısı kısmına fotoğrağrafınızın bağlantısını yapıştırmanız ve diğer iletişim bilgileri doldurup ödeme sayfasına geçmeniz ve ödeme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Devamını Oku
5 Eylül 2020 56 Saniye

Instagram hesabı nasıl patlatılır?

Nasıl olduysa halk arasında çok yayılmış. Bilgisayar ile haşır neşir olan kişilere ilk sorulan şey "Sen instagram hesabı patlatabiliyor musun?" oluyor. ikinci sorulan şey ise sosyal medya ile alakalı sorular geliyor. Eskiden sosyal medya ile alakalı sorular yaşlı insanlardan gelirdi. Şimdi ise gençlerde sormaya başladı çünkü birçok özellik geldi ve arayüz çok karışık bir hal almış durumda.

Devamını Oku
8 Ağustos 2019 2 Dakika

Instagram beğeni veya takipçi hilesi nedir? Güvenli şekilde nasıl yapılır?

Instagram beğeni ve instagram takipçi hilesi son zamanlarda en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Uzun zamandır birçok sitenin instagram takipçi veya beğeni hilesiyle ilgili birçok site kullanıcıları kandırmaktadır. Bazı siteler işe yaramakta bazılar işe yaramamaktadır. İşe yarayanlarda babanızın hayrına yapmıyor, sizden instagram şifrenizi istiyor.

Devamını Oku
5 Ağustos 2019 2 Dakika

Instagram'da kapanan hesabın kullanıcı adı alınır mı?

En popüler uygulamalardan biri instagramdır. Çok yüksek sayıda kullanıcısı mevcuttur. Bu kadar çok kullanıcının olması sizin istediğiniz kullanıcı adınızı almanızı engelleyebilir. Bazen insanlar kendi isim soyisimleri ile kullanıcı adını bile alamıyor olabilirler. İnsanlar sizin istediğiniz kullanıcı adı ile hesabı açmış ve kullanmayı bırakmış olabilirler. Bu hesapları kapatmanın yöntemleri vardır. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Devamını Oku
2 Ağustos 2019 1 Dakika

Instagram takipçisi neden alınır? Faydaları neledir?

Telefonlarımıza fotoğraf paylaşım ağı olarak giren Instagram bugün bu kimliğinden sıyrılarak çok daha işlevsel olarak hayatına devam ediyor. Reklam verme, satış yapma alanlarında bireysel kullanıcılar ve şirketler için vazgeçilmez konuma geldi. Peki bu bireysel kullanıcılar ve şirketlerin Instagram’da satış yapma veya reklam verme amacı ne? Küreselleşen dünya

Devamını Oku
1 Ağustos 2019 3 Dakika

Instagram'da Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Sponsorlu reklam, instagramın size sunduğu bir hizmettir. Bütçenizi belirleyip instagram'da bütçenize göre bir reklam verebilirsiniz. Reklamınızın kimlere görüneceğini, konum ayarlarını, cinsiyet ayarlarını yapabilirsiniz.

Devamını Oku
1 Ağustos 2019 3 Dakika

Organik takipçi nedir?

Sosyal medya platformlarında profilinizi doğal yollar ile takip etmesine organik takipçi diyoruz. Bu terimi kullanmamızın sebebi oldukça açık insanlar anasayfadan, ortak arkadaşlarınızdan, arama kutusundan, yaptığınız yorumlardan, takip ettiğiniz kişilerden, beğendiğiniz paylaşımlardan, etiketlerden ve sosyal medya şirketlerinin şimdi ve gelecekte çıkardığı tüm yeni özelliklerinden size ulaşılabilir olmasına organik takipçi denir.

Devamını Oku
31 Temmuz 2019 2 Dakika

Instagram takipçi satın alırsam hesabıma bir şey olur mu?

Instasgram takipçi satın aldığımızda heronbox tarafından veya instsgram tarafından kaynaklı hesabınıza hiç birşey olmaz, aksine instagtam hizmetleri satın alarak etkileşiminizi arttırmış olursunuz.

Devamını Oku
31 Temmuz 2019 2 Dakika

Instagram Hikaye İzleyenler Neye Göre Sıralanır?

Son zamanlarda herkesin merak ettiği konulardan birisi de budur. İnstagram büyük özelliği olan hikayeyi izleyenleri görmemizi mümkün kılıyor. Peki bu izleyenler neye göre sıralanıyor?

Devamını Oku
30 Temmuz 2019 2 Dakika

Instagram Direct(Dm) Mesajlarını Nasıl Silebilirim?

İnstagram DM ile mesajlaşma artık popüler oldu.Hikayeden yanıtlama özelliği ile instagramda dm gönderme artık sürekli kullanılır hale geldi. İnstagram'da birisine yanlışıkla mesaj mı gönderdiniz? Attığınız mesajdan pişman mı oldunuz? Whatsapp'da bulunan herkesten sil özelliği instagramda'da bulunmaktadır. Siz mesaj sildiğinizde karşı taraftan da aynı şekilde silinmektedir.

Devamını Oku
30 Temmuz 2019 2 Dakika

Şirket bilgileri yazmayan bir internet sitesinden instagram beğeni satın aldım 1 gün oldu hala gelmedi

Satın aldığınız internet sitelerinin birçoğu yasal olmayan yollardan satış yapıyor hatta yapmakla kalmıyor satın aldığınız hizmetleri vermiyorlar. Bunun sebebi instagram beğeni hizmet piyasasının yaş kitlesi küçük insanların ele geçirmesinden kaynaklanıyor.

Devamını Oku
29 Temmuz 2019 2 Dakika

Instagram'da kullanıcı adı boş ama alamıyorum?

Ama bazen bu kullanıcı adları boş olamıya biliyor yani biz bağlantıdan kullanıcı adını sorgulatıp boş olmasına rağmen bu kullanıcı adını bize vermiyor. Bunun sebebi o kullanıcı adının önceden alınıp yada alınmaya çalışıldığını gösteriyor.

Devamını Oku
27 Temmuz 2019 48 Saniye

Instagram beğenisi nasıl atılır?

Instagramda paylaştığınız fotoğraf ve videolara arkadaşlarınızdan beğeni az gelebilir bunun sebebi yanlış günlerde ve yanlış saatlerde paylaşmanızdan kaynaklanabilir. Örneğin 1.000 takipçili bir instagram hesabınız var sabah saatlerinde paylaştığınız bir fotoğrafa sadece 200 beğeni geliyor. Geri kalan 800 arkadaşınız nerede peki.

Devamını Oku
26 Temmuz 2019 2 Dakika

Smart TV Televizyon Nextflix Uygulamasından Nasıl Çıkış Yapılır?

Genellikle LG ve Samsung Smart TV'de yaşanan bir sorun. Netflix uygulamasından çıkış yapılamıyor çünkü sol menüde alt kısımda bulunan Netflix'den çıkış yap butonu sadece uygulamayı kapatıyor. Bizim istediğimiz Netflix oturumunu kapatmak. şimdi size sırasıyla ne yapacağınızı anlatalım.

Devamını Oku
26 Temmuz 2019 53 Saniye

Instagram Profili Gizleme ve Gizliliği Kaldırma

Instagram hesabınızı sizin takip etmeyenlerin görmesini engellemek mi istiyorsunuz? Ya da hesabınızdaki gönderileri, hikayeleri sizi takip etmese bile herkesin görmesini mi istiyorsunuz? O halde adım adım bizi takip ediniz.

Devamını Oku
26 Temmuz 2019 51 Saniye

Instagram’da Birini Engelleme ve Engeli Kaldırma

Instagram'da bazen kullanıcılar sizi rahatsız edebilir.Saçma sapan mesajları ile,gönderileri ile vs.Bunları görmek istemiyor iseniz o kullanıcıyı engellemeniz yeterlidir. Engellediğiniz kullanıcı herhangi bir şekilde sizin hesabınızı görmeyecek bile.Kullanıcı adınızı arattığında karşısına böyle bir kullanıcı bulunamadı yazısı çıkacaktır. Bu şekilde size mesaj gönderemeyecek,takip isteği atamayacak, gönderilerinizi göremeyecek, yorum atamayacak ve hikayelerinizi izleyemecektir. Sizi rahatsız eden kullanıcıdan engelleme yöntemi ile kurtulabilirsiniz.

Devamını Oku
26 Temmuz 2019 2 Dakika

Instagram Hesabımı Nasıl Aktif Kullanıcılara Ulaştırabilirim?

Instagram günümüzde sosyal medya devlerinin arasında büyük bir pay sahibi bu yüzden müşteri kitlesi oldukça geniş. Firma sahipleri instagram gibi sosyal paylaşım platformlarını aktif kullanmaktan yana burada ürünlerini pazarlayabiliryor markasının prestijini yükseltebiliyor, yeni projelerini, fikirlerini duyurabiliyor.

Devamını Oku
25 Temmuz 2019 2 Dakika

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Öncelikle instagram hesabınıza giriş sağlamanız gerekiyor.Daha sonrasında https://instagram.com/accounts/remove/request/ bu linke tıkladığınızda hesap kapatma ayarları karşınıza çıkacaktır. Hesabı neden kapatmak istediğinizi seçtikten sonra hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Devamını Oku
25 Temmuz 2019 38 Saniye

Spotify 5 - 6 Saniye Sonra Müzik Duruyor?

Spotify'da bulunan müzik çalarken durma yada buna benzer diğer sorunların genel sebebi ip çakışmasından kaynaklanmaktadır. Sizin için aşağıda belirttiğim adımları takip ederseniz sorun kesin olarak çözülecektir.

Devamını Oku
24 Temmuz 2019 43 Saniye

Instagram Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?

Admin 2 yıl önce Instagram da gönderilerinizin etkileşimleri düşük mü kalıyor? Beğeni sayılarınız oldukça düşük mü? Beğeni sayınızı arttırmanın yollarını mı arıyorsunuz? O halde tam yerindesiniz."Buraya Tıklayarak" Beğeni paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

Devamını Oku
23 Temmuz 2019 2 Dakika

Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır ?

Hayatımızda büyük bir öneme sahip olan Instagram yakın bir zamanda “yakın arkadaş özelliği”ni kullanıcılara duyurdu. Her geçen gün kullanıcılar hesaplarını Instagram güncellemeleri sayesinde daha fazla kişiselleştirme imkanına sahip oluyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar listeye yakın arkadaş olarak ekledikleri kişilere hikaye atma imkanına sahip oldu. Bu özel hikayeleri yakın arkadaş eklemediğiniz kişiler göremeyecek herhangi bir etkileşimde bulunamayacak. Peki bir kişiyi veya kişileri yakın arkadaş olarak nasıl ekleyeceğiz? Gelin siz değerli takipçilerimize en basit anlatımla nasıl yapacağınızı gösterelim.

Devamını Oku
5 Temmuz 2019 4 Dakika

Instagram Çoklu Fotoğraf Özelliği Nedir ? Nasıl Çoklu Fotoğraf Paylaşabilirim ?

Çoklu fotoğraf özelliği diğer adı ile bildiğimiz albüm özelliği yakın zamanda kullanıcılar ile buluşmuştu. Peki nedir bu çoklu fotoğraf özelliği? Bu özellik sayesinde artık art arda fotoğraf paylaşmak yerine tek bir gönderide bir çok fotoğraf paylaşma imkanına sahip olduk. Bildiğiniz gibi bu özellik gelmeden önce bir seyahate çıktığımızda, bir mekana gittiğimizde doğal olarak fotoğraf paylaşıyorduk. Bu attığımız fotoğrafların sayısı haliyle bir hayli fazla oluyordu. Instagram bazen art arda fotoğraf paylaşımından dolayı da kullanıcılara belli bir sınır uyguluyordu hatta bazen kullanıcıların hesaplarını belli bir süre durduğunu da biliyoruz.

Devamını Oku
5 Temmuz 2019 3 Dakika

Instagram Şifremi Nasıl Değiştirebilirim? Güvenli Bir Şifre Nasıl Oluşturulur?

Bazen hesabımızın güvende olmadığını hissetiğimiz durumlarda(hesabımızın çalınabileceğinden şüphelenerek) doğal olarak Instagram hesabımızın şifresini değiştirmek isteriz. Peki Instagram şifresi nasıl yenilenir veya Instagram şifresini unutanlar yeni şifrelerini nasıl oluşturur? Instagram şifresini değiştirmek sandınığızdan daha basit. Dilerseniz Instagram uygulaması üzerinden, dilerseniz de instagram.com adresi aracılığıyla Instagram şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir durum var; güncel olarak kullandığınız Instagram şifrenizi unutmamış olmanız gerek.Şimdi gelin, Instagram şifresi değiştirme yolunu sizlerle paylaşalım ve en güçlü şifreyi nasıl oluşturabileceğinizi siz sevgili takipçilerimize gösterelim.

Devamını Oku
3 Temmuz 2019 3 Dakika