Instagram Giriş Hareketleri Nedir?
11 Eylül 2020 3 Dakika

Instagram Giriş Hareketleri Nedir?

Instagram Giriş Hareketleri Nedir?

Instagram şifremiz dahil hiçbir özel şifremizi kimseyle paylaşmamamız gerekiyor. Fakat bazen yakın arkadaşlarımız, akrabalarımız, kız/erkek arkadaşlarımızla bu şifreleri bilinçli/bilinçsiz paylaşabiliyoruz. Her ne kadar kimsenin sizin hesabınızda işi olmasa da hesabımıza ne zaman, nerede, hangi cihaz ile giriş yapıldığını takip etmemiz gerekir. Hatta bazen hesabımız 3. Şahıslar tarafından kontrol edilebiliyor; tanımadığınız hesapları takip etmiş, aslında beğenmediğiniz gönderileri Beğendiklerim listenizde görmüş olabilirsiniz. Buna bir tedbir olarak öncelikle şifrenizi daha güçlü (semboller ve büyük/küçük harfler kullanabilirsiniz) oluşturmanız ve bu giriş kontrollerini takip etmeniz gerekiyor. Instagram’ın sunduğu bu veriler sayesinde hesabınıza yapılan her giriş isteğinin nerede, ne zaman, hangi cihazla yapılmış olduğunu görebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız? Aşağıdaki yolu izleyerek siz de hesap giriş hareketlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Öncelikle profilimizden ayarlarımıza ulaşıyoruz. Ayarlar bölümünde Güvenlik sekmesine dokunalım. Karşımıza tüm güvenlik ayarlarımız gelecek. Giriş Güvenliği bölümünde Giriş Hareketleri sekmesine dokunalım. Karşımızda hem harita olarak hem de alt bölümde listelenmiş olarak son giriş hareketlerimiz görüntülenecek. Mevcut girişiniz altında yeşil yazı ile ‘Şu an aktif’ yazıyor olacak. Hem onun hem diğer giriş hareketlerinin bize ait olup olmadığını kontrol edelim. Eğer şüpheli bir giriş görüyorsanız listede şüpheli bulduğunuz girişin sağ kısmında yer alan üç noktalı ikona dokunarak bu cihazdan çıkış yapabilirsiniz. Daha güvenli bir önlem olarak çıkış yaptıktan sonra şifrenizi değiştiriniz. Bu hareketleri belirli aralıklarla kontrol etmeniz hesabınızı daha güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Bedava takipçi, beğeni gibi hizmetler veren sitelere şifreniz ile giriş yaptığınızdan dolayı onlarda sizin hesabınızdan takip ve beğeni işlemlerini yapacağını unutmayınız. Eğer bir ürün ücretsiz ise o ürün sizsinizdir. Şifresiz beğeni ve takipçi almak için web sitemizden paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Heronbox Ekibi

Beğeni almak için https://heronbox.com/begeni-paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Takipçi almak için https://heronbox.com/takipci-paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.