Instagram Günlük Hatırlatma Nedir?
10 Eylül 2020 2 Dakika

Instagram Günlük Hatırlatma Nedir?

Instagram Günlük Hatırlatma Nedir?

Instagram neredeyse her kullanıcının gün içerisinde ziyaret ettiği bir platform. Kimimiz gün içinde yalnızca dakikalarımızı geçirirken kimimiz saatlerce Instagram’da dolaşabiliyor. We Are Social ve Hootsuite'in Ocak ayında yayımlanan 'Digital 2020' raporuna göre, dünya çapında 4,5 milyar kişi internet kullanıyor. Bu rapora göre internette geçirilen süre günde dünya ortalamasında 6 saat 43 dakika iken Türkiye’de 7 saat 29 dakika. Yine bu rapora göre en çok ziyaret edilen internet siteleri arasında Instagram 6. sırada yer alıyor. Bazen -yoğun bir günümüzde değilsek- saatler geçiyor farkına varmıyoruz. Peki bunu kontrol etmenin bir yolu yok mu? Instagram bunun için de bizlere yardımcı oluyor ve bize kaç saat geçirdiğimizi hatırlatıyor. 

Instagram Günlük Hatırlatma kendimiz için seçtiğimiz süreyi aştığımızda bize bir hatırlatma bildirimi gönderen bir özellik. Kesinlikle çok kullanışlı ama nasıl yapacağız? Aşağıdaki yolu izleyerek siz de hemen kendinize bir hatırlatma süresi ayarlayabilirsiniz.
 

Öncelikle profilimize girerek sağdan sola kaydırıyoruz. Karşımıza çıkan sekmede Hareketlerin seçeneğine dokunuyoruz. Karşımıza çıkan ekranda son bir hafta içinde Instagram’da ne kadar süre geçirdiğimiz görüntüleniyor. Grafikte sütunların üzerine dokunarak süreleri görebilirsiniz.  Hemen altında Zamanını Yönet bölümünde yer alan Günlük Hatırlatma Ayarla seçeneğine dokunuyoruz.  Karşımıza çıkan sekmede gün içinde Instagram’da dolaştığımızda sonra bize bir hatırlatma bildirimi göndermesini istediğimiz süreyi giriyoruz ve Hatırlatma Koy butonuna dokunuyoruz. Hatırlatmamız eklendi. Örnek olarak 1 saat seçtiyseniz gün içinde her girişinizde dolaştığınız süre toplamı 1 saate ulaştığında size bir hatırlatma bildirimi gönderecek. 
 

Dilerseniz daha sonra bu hatırlatmayı düzenleyebilir veya silebilirsiniz.