Instagram Yorum Kontrolü Nedir? Yorumları Nasıl Gizlerim?
11 Eylül 2020 3 Dakika

Instagram Yorum Kontrolü? Yorumları Nasıl Gizlerim?

Instagram Yorum Kontrolü Nedir? Yorumları Nasıl Gizlerim

Instagram’da gönderilerimizin altına gelen yorumlar bazen çok rahatsız edici olabiliyor. Ya da akrabalarımızın istilasına uğrayabiliyoruz. Bazen bu yorumları silemeyeceğimiz insanlar yazıyor ya da bir kez paylaşıldıktan sonra silmenin bir anlamı kalmıyor. Bu yorumları önceden gizlemenin bir yolu yok mu? Tabi ki var. Instagram her konuda olduğu gibi bu konuda da kolaylık sağlıyor. Peki bunu nasıl yapıyoruz? Ayrıntılarıyla inceleyelim.
 

Öncelikle profilimizden ayarlarımıza ulaşıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda Gizlilik seçeneğine dokunuyoruz. Burada tüm gizlilik ayarlarımız mevcut. Yorumlar seçeneğine dokunuyoruz ve karşımıza yorum kontrol ve filtre ayarları geliyor.  Kontroller kısmında ‘Şu Kişilerin Yorumlarını Engelle’ kısmına dokunarak karşımıza gelen ekranda yorumunu engellemek istediğimiz kullanıcıyı aratıyor ve engelle butonuna dokunuyoruz. Bu şekilde yorumları engellenmiş oluyor. Bunun güzel yanı yorumunu diğer kullanıcılar görmese de yorum sahibi görüyor. Yani engellediğimizden haberi olmuyor.
 

Peki hangi kullanıcının istemediğimiz bir yorum yapacağını nereden bilebiliriz? Bilemeyiz. Instagram’ın bu gibi durumlar için de filtreleme özelliği var. Bu filtreler sayesinde istemediğimiz kelimeleri giriyoruz ve bu kelimelerden herhangi birini içeren yorumlar otomatik olarak engelleniyor. Peki bunu nasıl yapıyoruz? 
Tıpkı az önceki gibi kullanıcı yorumu engellediğimiz sayfaya gelelim. Kontroller altında bulunan Filtreler bölümünde otomatik ve manuel olarak iki seçeneğimiz mevcut. Rahatsız Edici Yorumları Gizle seçeneğine dokunarak otomatik engellenmesini sağlayabiliriz. Bunu Instagram rahatsız edici bulduğu, kırıcı olacağını düşündüğü kelimeleri otomatik olarak engelliyor. Manuel Filtre seçeneğine dokunduğumuzda ise alt kısımda çıkan alana istemediğimiz kelimeleri virgül ile ayırarak yazmamız yeterli. Bir diğer seçenek olarak En Çok Şikayet Edilen Sözcükleri Filtrele seçeneğine dokunarak da kullanıcıların en çok şikayet ettiği kelimeler ve ifadeleri yine otomatik olarak filtremize ekleyebiliyoruz. 
 

Dilerseniz daha sonra yorumlarını engellediğiniz kullanıcıyı da, sözcükleri de temizleyebilirsiniz.

Heronbox Ekibi

Beğeni almak için heronbox.com/instagram-begeni-satin-al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Takipçi almak için heronbox.com/instagram-takipci-satin-al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.