Organik takipçi nedir?
31 Temmuz 2019 2 Dakika

Sosyal medya platformlarında profilinizi doğal yollar ile takip etmesine organik takipçi diyoruz. Bu terimi kullanmamızın sebebi oldukça açık insanlar anasayfadan, ortak arkadaşlarınızdan, arama kutusundan, yaptığınız yorumlardan, takip ettiğiniz kişilerden, beğendiğiniz paylaşımlardan, etiketlerden ve sosyal medya şirketlerinin şimdi ve gelecekte çıkardığı tüm yeni özelliklerinden size ulaşılabilir olmasına organik takipçi denir.

Instagram organik takipçi nedir?

İşletme sahiplerinin bizzat elle yaptıklarına şahit oldum tek tek diğer profillerin takipçilerini takip ediyorlar ve onlardan geri takip aldıklarında onları takipten çıkıyorlar. Burada yaptıkları 2 yanlışdan bahsedeceğim.

1.Takip etmenin bir sınırı vardır belli sayıdaki takipten sonra takip etmez. Yani siz takip et butonuna bastığınızda takip ettiğinizi zannedersiniz ama uygulamamızı ve sayfanızı yenliediğinizde tekrar takip et butonu çıkar. Bunun sebebi insragramın sizin rastgele takip ettiğinizi algılamasındandır.

2.Gönderilere yaptığınız yorumlarında bir sınırı vardır. Bu sınırdan sonra yorumlarınız spam olarak algılanır. Siz yorumunuzun gittiğini görürsünüz ancak diğer insanların instagram hesaplarında yorumunuz gözükmez. Etkileşim puanında olduğu gibi yorumlarınızında bir puanı vardır ve bu puanı düşürmüş olursunuz. Kısacası yorumlarınızı kararında ve yerinde yapmanızı tavsiye ediyorum.

Sevgilerle Murathan