Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır ?
5 Temmuz 2019 4 Dakika

Hayatımızda büyük bir öneme sahip olan Instagram yakın bir zamanda “yakın arkadaş özelliği”ni kullanıcılara duyurdu. Her geçen gün kullanıcılar hesaplarını Instagram güncellemeleri sayesinde daha fazla kişiselleştirme imkanına sahip oluyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar listeye yakın arkadaş olarak ekledikleri kişilere hikaye atma imkanına sahip oldu. Bu özel hikayeleri yakın arkadaş eklemediğiniz kişiler göremeyecek herhangi bir etkileşimde bulunamayacak. Peki bir kişiyi veya kişileri yakın arkadaş olarak nasıl ekleyeceğiz? Gelin siz değerli takipçilerimize en basit anlatımla nasıl yapacağınızı gösterelim.

 

YAKIN ARKADAŞ LİSTESİ OLUŞTURMA

  1.  Yakın arkadaş listesi oluşturmak için ilk yapmanız gerek profilinize girmek.
  2.  Girdikten sonra sağ üst köşede bulunan çark simgesine ya da alt alta sıralanmış üç çizgiye dokunun.
  3.  Açılan sekmede “yakın arkadaşlar” sekmesini göreceksiniz. Tıklayın. 4. Açılan sekmedeki kişiler sizin takip ettiğiniz kişilerdir.

Buradan istediğiniz kişileri ekle diyerek yakın arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

 

Buraya kadar her şeyi yaptığınızı farzediyoruz. Peki eklediğimiz yakın arkadaşlarımıza özel hikayemizi nasıl paylaşacağız?

YAKIN ARKADAŞLARIMIZA ÖZEL HİKAYE PAYLAŞMA

Gelen bu özellikten sonra hikaye paylaşma ekranında yeşil yıldızlı kutu içerisinde yakın arkadaşlar butonu ortaya çıktı. Normal hikaye paylaşımı yaptığınız gibi fotoğraf veya video çekimlerinizden sonra paylaşım ekranına gelin. Sonrasında tek yapmanız gereken şey hikayene ekle seçeneği yerine yakın arkadaşlar butonuna tıklayarak gönderinizi paylaşmak. Tebrikler yakın arkadaşlarınıza özel hikayenizi artık paylaştınız ve sadece yakın arkadaşlarınızla etkileşime geçebileceksiniz.

YAKIN ARKADAŞ EKLENEN KİŞİYE BİLDİRİM GİDER Mİ? 

Yakın arkadaş eklediğiniz kişilere herhangi bir bildirim gitmez.

BİRİNİN YAKIN ARKADAŞ LİSTESİNE EKLENİP EKLENMEDİĞİMİZİ NASIL ANLARIZ?

Doğal olarak birilerinin bizi yakın arkadaş ekleyip eklemediğini merak ederiz. Peki bunu öğrenmenin yolu var mı? Bunu öğrenmemiz mümkün ve öğrenmesi de oldukça basit. Instagram ana sayfamıza girdiğimizde takip ettiğimiz kişilerin hikayelerini görürüz. Bu kişiler hikaye attığında pembe bir çember gözükür. Bunlar paylaşan kişinin takipçilerine açık normal hikayeleridir. Eğer paylaşılan hikayenin etrafında pembe değil de yeşil çember varsa o kişi sizi yakın arkadaş olarak eklemiştir.

BİRİNİ YAKIN ARKADAŞLAR LİSTESİNE EKLEMEDİĞİM ANLAŞILIR MI? 

Bu konuda içiniz ferah olsun. Kimse hangi kişileri yakın arkadaş listesine eklediğinizi göremeyecek. Kişiler sadece hikayelerden kendisinin yakın arkadaş listesine eklendiğini anlayabilir.

 

Umarım siz değerli takipçilerimize bu konu hakkında ayrıntılı olarak bilgi verebilmişizdir.Sevgilerle.

instagram.com/heronboxcom adresinden bizi takip etmeyi unutmayın. Her şey sizin için!