Instagram takipçisi neden alınır? Faydaları neledir?
1 Ağustos 2019 3 Dakika

instagram takipçisini neden alıyoruz faydaları nelerdir?

Telefonlarımıza fotoğraf paylaşım ağı olarak giren Instagram bugün bu kimliğinden sıyrılarak çok daha işlevsel olarak hayatına devam ediyor. Reklam verme, satış yapma alanlarında bireysel kullanıcılar ve şirketler için vazgeçilmez konuma geldi. Peki bu bireysel kullanıcılar ve şirketlerin Instagram’da satış yapma veya reklam verme amacı ne? Küreselleşen dünyada sosyal medya sandığımızdan çok daha fazla bir etkiye sahip durumda.

Nüfusun artması ile sosyal medya kullanıcılığı doğru orantıda ilerlemeyi sürdürüyor. Şüphesiz en fazla etki alanı olarak karşımıza tabi ki Instagram çıkıyor. İşte bu yüzden insanlar artık reklamlarını Instagram üzerinden vermeyi tercih ediyor. Bu reklamları verirken de tabi ki olabildiğince fazla takipçiye ihtiyaç duyuyorlar. Peki bu ihtiyaçlarının altında yatan sebep ne? Cevabı çok basit: Prestij! Bir profilin takipçi sayısı ne kadar fazla ise o kadar çok merak ediliyor, dikkat çekiyor.

Keşfete düşme imkanı artıyor ve sayı ne kadar fazla olursa tüketici karşısında bir o kadar güven kazanmanızı sağlıyor. Bugün Instagram’da aynı alanda birçok kullanıcının reklam verdiğini düşünürseniz sizin aralarından sıyrılıp en önde gözükmeniz elbette yararınıza olacaktır.

 

INSTAGRAM’DA NASIL BAŞARI SAĞLARIM?

Instagram’dan takipçi almak, şirket yöneticilerinin sıklıkla başvurdukları bir yöntemdir. Çünkü amaçları reklamını yaptıkları markaların isimlerini duyurmak, satışlarını arttırmak ve belli bir hedef kitlenisini kendine çekmektir.

Bu doğrultuda belli stratejik adımlarla doğru şekilde kullanıldığında Instagram’dan takipçi almak büyük avantaj sağlar. Tabi ki sadece takipçi alıp işimizi bitirdik zannetmeyelim. Bu avantajı sürekli hale getirmemiz gerekli. Peki bu sürekliliği nasıl sağlayacağız? Özenli metinler, en kaliteli görseller, reklam içerikleri, başarılı videolar, kampanyalar, aklınıza gelebilecek her şey. Tüm bu çaba ve emekler de doğal olarak o profilin etkileşimini arttırmanın yanı sıra, profilin daha çok dikkat çekmesini, beğenilmesini, takip edilmesini ve tanınmasını sağlayacaktır. Yani aslında Instagram’dan takipçi almak bir duvar değil, tuğladır! Duvarı oluşaracak olan sizlersiniz.

Bizleri sosyal medyadan takip etmeyi unutmayınız

instagram.com/heronboxcom