Instagram Şifremi Nasıl Değiştirebilirim? Güvenli Bir Şifre Nasıl Oluşturulur?
3 Temmuz 2019 3 Dakika

instagram güvenli şifre nasıl yapılırBazen hesabımızın güvende olmadığını hissetiğimiz durumlarda(hesabımızın çalınabileceğinden şüphelenerek) doğal olarak Instagram hesabımızın şifresini değiştirmek isteriz. Peki Instagram şifresi nasıl yenilenir veya Instagram şifresini unutanlar yeni şifrelerini nasıl oluşturur? Instagram şifresini değiştirmek sandınığızdan daha basit. Dilerseniz Instagram uygulaması üzerinden, dilerseniz de instagram.com adresi aracılığıyla Instagram şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir durum var; güncel olarak kullandığınız Instagram şifrenizi unutmamış olmanız gerek.Şimdi gelin, Instagram şifresi değiştirme yolunu sizlerle paylaşalım ve en güçlü şifreyi nasıl oluşturabileceğinizi siz sevgili takipçilerimize gösterelim.

ŞİFRE DEĞİŞTİRMEK

Instagram şifre değişikliği için gelen ekranda Eski Şifre kısmına mevcut şifrenizi girin ve ardından yeni şifre bölümüne belirlediğiniz yeni şifrenizi girip şifreyi değiştir butonuna tıklayın. Hepsi bu! Ancak hazır yeni şifre oluşturmak niyetindeyken, en güçlü şifreyi oluşturmak da oldukça önemli.

ŞİFREYİ DEĞİŞTİRİLECEK PANELİN FOTOSU

Hazır şifremizi değiştirme kararı almışken gelin sizin için en güvenli şifre nasıl oluşturulur gösterelim.

GÜVENLİ ŞİFRE OLUŞTURMA YOLLARI

1. Uzun bir şifre, güçlü bir şifrenin başlangıcıdır. 10 ila 12 karakterli bir şifre iyi bir başlangıç için daha güvenli bir durumdur. Unutmayın ne kadar çok karakter kullanırsanız, hesabınız için daha güvenilir bir ortam oluşmuş olur.

2. Anlamlı birkaç kelime yerine dağınık kelimeler kullanın. Çünkü hesabınızı çalmak isteyen kötü niyetli kişilerin ilk işi sizinle ilgili anlamlı kelimeleri denemek olucaktır.

3. Doğum tarihiniz , çocuklarınızın adı , soyadınızı şifre olarak belirlemekten kaçının. Hesabınızı çalmak isteyenlerin ilk deneyeceği şeyler bunlar olacaktır.

4. Büyük ve küçük harfleri bir arada kullanın. Saldırganların aklına büyük ve küçük harfleri bir arada kullandığınız gelmeyecektir.

5.Harflerin yanı sıra, rakam ve "?, @, !, #, %, +, -, *, %" gibi özel karakterler kullanmanız gerekir.

Verdiğimiz maddeleri uyguladınız mı? Tebrikler artık kimse hesabınıza erişmeye cesaret edemeyecek.

Heronbox olarak sizler için en iyisini istiyoruz. Kimsenin hesabınızı ele geçirmesini istemeyiz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize!

instagram.com/heronboxcom Instagram üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Sevgilerle:

Heronbox Ailesi