Instagram Hesabımı Nasıl Aktif Kullanıcılara Ulaştırabilirim?
25 Temmuz 2019 2 Dakika

Instagram günümüzde sosyal medya devlerinin arasında büyük bir pay sahibi bu yüzden müşteri kitlesi oldukça geniş. Firma sahipleri instagram gibi sosyal paylaşım platformlarını aktif kullanmaktan yana burada ürünlerini pazarlayabiliryor markasının prestijini yükseltebiliyor, yeni projelerini, fikirlerini duyurabiliyor.

instagram takipçilerini arttırmak

Instagram son 2 yılda diğer sosyal medya platformlarından satış potansiyelini 5 kat arttırarak liderlik koltuğuna oturmuş durumda. Bu ne demek oluyor? Yani Instagram ürün satışı alanında 1 numaralı mecra oldu. Giyim, gıda, otomativ, kozmetik gibi birçok sektörde dünya genelinde işlem hacmini arttırmış kullanıcılar e-ticaret siteleri yerine instagramdan alışveriş yapar konuma gelmiştir. 

Bu yukarıdaki anlattıklarımın konuyla ne ilgisi var?

Bu kadar işlem hacminin yüksek olduğu bir platfomda işletmeler birbirleri ile yarışır konuma geldi. Google'da SEO dediğimiz Arama Motoru Optimizasyonu artık instagram aramalarında da geçerli kullanıcılar arama kutusuna "ayakkabı" kelimesini yazdığında hangi hesap çıkıyorsa ilk ona giriyorlar ve ürünleri %75 oranında o işletmeden satın alıyorlar. Şimdi size bazı taktikler vereğim bunları rutin bir şekilde günlük yapmadın gerekiyor;

  1. Instagram Hesabınıza en az 3 saat aralıklar ile girin.
  2. Takip Ettikleriniz kişilerin tüm hikayelerini izleyin.
  3. Anasayfanızda çıkan tüm gönderilere bakın.
  4. Takip ettiklerinize yada hastaglerden bulduğunuz sektörünüzle ilgili etiketlerin altına farklı farklı yorumlar yazın.
  5. Günde en az 15 gönderiyi beğenin.

Yukarıdaki vermiş olduğum ipuçlarını hergün düzenli bir şekilde yaparsanız 2 yada 3 hafta sonra aradaki farkı sizde fark edeceksiniz.