Instagram’da Gönderiler Nasıl Arşivlenir? Nasıl Geri Alınır?
9 Eylül 2020 2 Dakika

Instagram’da Gönderiler Nasıl Arşivlenir? Nasıl Geri Alınır?

Instagram’da Gönderiler Nasıl Arşivlenir? Nasıl Geri Alınır?

Instagram’da gönderi paylaştıktan sonra bazen kararsız kalıyor, silmek istiyor ya da bir süre profilimizde gözükmemesini istiyoruz. Önceden bunun için tek çözüm gönderiyi silmek idi. Fakat devamlı yenilenen ve özelliklerini geliştiren Instagram buna da bir çözüm getirdi. Artık gönderilerimizi silmeden gizleyebiliyor, profilimizde görünmemesini sağlayabiliyoruz. Peki bunu nasıl yapıyoruz? 

Öncelikle profilimizden arşivlemek istediğimiz gönderiye giriyoruz ve sağ üstte bulunan üç noktalı ikona dokunuyoruz. Karşımıza çıkan seçeneklerden arşivle seçeneğine dokunuyoruz ve gönderimiz arşivleniyor. Arşivlenen gönderilere Arşiv sekmesinden ulaşabiliriz.


Arşivlenen gönderiyi tekrar profilimize aktarmak için ise profilimizden yine Arşiv sekmesine giriyoruz. Üstte Hikayeler Arşivi ve Gönderi Arşivi olarak iki seçeneğimiz olacak. Hikayelerimiz profilimizden kalktıktan sonra otomatik olarak arşivleniyor. Buradan yine hikayelerinizi de öne çıkarabilir, paylaşabilir ve gönderi olarak paylaşabilirsiniz. Gönderi Arşivi seçeneğine dokunduğumuzda da karşımıza arşivlenen gönderiler çıkacak. Arşivden çıkarmak istediğimiz gönderinin içinde giriyoruz ve tekrar üç nokta ikonuna dokunarak Profilde Göster seçeneğini seçiyoruz. Böylelikle gönderimiz tekrar profilimizdeki konumuna geri dönüyor. Kalıcı olarak silmek isterseniz Sil seçeneğini de seçebilirsiniz.