Instagram Çoklu Fotoğraf Özelliği Nedir ? Nasıl Çoklu Fotoğraf Paylaşabilirim ?
5 Temmuz 2019 3 Dakika

Çoklu fotoğraf özelliği diğer adı ile bildiğimiz albüm özelliği yakın zamanda kullanıcılar ile buluşmuştu. Peki nedir bu çoklu fotoğraf özelliği? Bu özellik sayesinde artık art arda fotoğraf paylaşmak yerine tek bir gönderide bir çok fotoğraf paylaşma imkanına sahip olduk. Bildiğiniz gibi bu özellik gelmeden önce bir seyahate çıktığımızda, bir mekana gittiğimizde doğal olarak fotoğraf paylaşıyorduk. Bu attığımız fotoğrafların sayısı haliyle bir hayli fazla oluyordu. Instagram bazen art arda fotoğraf paylaşımından dolayı da kullanıcılara belli bir sınır uyguluyordu hatta bazen kullanıcıların hesaplarını belli bir süre durduğunu da biliyoruz.

Öte yandan art arda attığımız fotoğraflar yüzünden takipçilerimizi de bize karşı tavır alma durumuna sokuyordu. Haliyle insanlar ana sayfalarında bir kişinin onlarca fotoğrafını görünce takipten çıkabiliyolar, görgüsüz sıfatını yaftalayabiliyolardı. Bu özellik sayesinde bu durumlar giderilmiş oldu ve kullanıcılar rahat bir nefes aldı. Peki bu özelliğin kullanıcılara başka ne getirisi oldu? 


1.Bir gönderide en fazla 10 adet paylaşım yapılabilir. 
2.Bu paylaştığımız çoklu fotoğraflar tek bir gönderide olsa bile ayrı ayrı beğeni sistemine tâbi tutuluyorlar. 
3. Gönderileri doğrudan albüm olarak indirebiliyoruz. 
4.Gönderilerimizde tek tek farklı filtre seçeneğini kullanabiliyoruz. Buna ek olarak bütün gönderileri aynı filtre seçeneğine tâbi tutmak da mümkün. 
Gelelim siz değerli takipçilerimize çoklu fotoğraf gönderisini nasıl yapıcaklarını açıklamaya. 


ÇOKLU FOTOĞRAF GÖNDERİSİ NASIL YAPILIR?  
1.Öncelikle standart bir şekilde Instagram gönderi paylaşımı kısmına geliyorsunuz. 
Buradan gönderi paylaşımları yapmadan önce yeni çoklu fotoğraf modunu seçmeniz gerekiyor.Bu modu seçtikten sonra karşınıza bir ekran gelecek. 2. Karşınıza gelen bu ekrandan ya galerinizden yeni fotoğrafları ya da yeni fotoğraflarınızı çekip 10 adet sınır olmak üzere seçiyorsunuz. 
3. Paylaşımı yapmadan önce ise tüm düzenlemerinizi ve filtrelerinizi de ekleyip son olarak yeni özellikle paylaş demeniz yeterli olucaktır. Bu işlemden sonra paylaşımınız ana sayfada tek bir gönderi şeklinde gözükecek, girildiğinde ise paylaştığınız tüm fotoğraflar çıkacaktır.   
Umarım siz değerli takipçilerimize faydamız dokunmuştur. Bizi instagram.com/heronbox adresinden takip etmeyi unutmayınız.  
Sevgilerle; 
Heronbox Ailesi